Genel Başkan Öztürk, Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’da Çalışanlarla Bir Araya Geldi

Haber tarihi: 31.12.2017 | Okunma: 393
Bu Haberi Paylaşın

Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk; Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’da İl Divan ve İstişare Toplantılarına katılıp, Tarım-Ormancılık Hizmet Kolu’na bağlı kurumların kurum müdürleri ve çalışanlarıyla bir araya geldi.

Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk ve Genel Başkan Yardımcısı Nail Süngü; sendikal çalışmalar ve istişare toplantıları kapsamında Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’daydı. Öztürk merkez ve ilçelerde yapılan, kurum çalışanlarının ve üyelerin büyük ilgi gösterdiği toplantılarda 4’üncü Dönem Toplu Sözleşme kazanımlarına ilişkin bilgilendirmelerde bulunup, çalışanların sorun ve taleplerini dinledi.

Genel Başkan Öztürk, yetkili sendika olarak 2018-2019 yıllarını kapsayan kazanımlarının yanı sıra hizmet kolu çalışanlarının sosyal ve özlük haklarının korunması ve geliştirilmesi için yaptıkları sendikal çalışmaları ve gelişmeler konusunda da katılımcıları bilgilendirdi.

Bu ziyaretler ve toplantılar kapsamında Kırklareli İl Yönetiminin de katılımıyla, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ümit Ortan ziyaret edilerek çalışanların taleplerine ilişkin istişarede bulunuldu. AK Parti Kırklareli Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Selahattin Minsolmaz ile de biraraya gelen Toç Bir-Sen heyeti, tarım ve orman sektöründeki çalışmalar, gelişmeler ve sorunlara ilişkin görüş alış-verişinde bulundu. Ayrıca Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Toprak Mahsulleri Ofisi Şube Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü, Toprak, Su ve Tarımsal Araştırma Enstitüsü, TİGEM Kırklareli Lüleburgaz İşletmesi, Lüleburgaz Fidanlık Müdürlüğü ve Lüleburgaz Orman İşletme Şefliği Müdürlüklerinde görev yapan çalışanlarla hasbihal edilerek görüş ve önerileri dinlendi, kazanımlar ve uygulama esasları tüm detaylarıyla paylaşıldı. Kırklareli’de Genel Başkan Öztürk ve Genel Başkan Yardımcısı Nail Süngü’ye Şube Başkanı Rıdvan Ulus ve Yönetim Kurulu üyeleri eşlik etti.

Edirne’de İl Başkanı Nazan Türkaslan ve yönetim kurulu üyelerinin de katılımıyla, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Atilla Bayazıt, Orman İşletme Müdürü Önder Terzi, Toprak Mahsulleri Ofisi Edirne Şube Müdürü İlker Esirüngü’ye gerçekleştirilen ziyaretlerin ardından Edirne Kadın ve Engelli Çalışanlar Komisyonu üyelerinin de katıldığı İl Yönetim Kurulu Toplantısını gerçekleştirildi. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü, TMO Şube Müdürlüğü, Gıda Kontrol Laboratuvar ve Tarımsal Araştırma Müdürlüklerinde görev yapan üyeler de işyerlerinde ziyaret edilerek talep ve sorunları dinlendi, çalışanların büyük ilgi gösterdiği toplantılarda ise Toplu Sözleşme kazanımlarına ilişkin bilgilendirmelerde bulunuldu.

Tekirdağ Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriya Sarıkoca ve Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürü İbrahim Halil Bakır ziyaret edildi, ardından Tarım İl Müdürlüğü, Laboratuvar Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü, DKMP Şube Müdürlüğü, Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Veteriner Sınır Kontrol Noktası Müdürlüğü, TMO Şube Müdürlüğü ile Süleymanpaşa Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nde görev yapan çalışanlarla düzenlenen toplantıda bir araya gelinerek talep ve sorunlarını dinlendi. Tekirdağ Toç Bir-Sen İl Başkanı Numan Tüzüner ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı oldukça verimli geçen toplantılarda kazanımlara ilişkin bilgilendirmelerde de bulundu.

Habere Bağlı Fotoğraflar