Malatya'da Kudüs İçin Yürüyüş

Haber tarihi: 22.12.2017 | Okunma: 240
Bu Haberi Paylaşın

Malatya’da sivil toplum kuruluşları tarafından Kudüs'e destek amacıyla “Malatya Kudüs İçin Ayakta Yürüyüşü” düzenlendi. Yürüyüşe Memur-Sen’e bağlı sendikalar ile Toç Bir-Sen üyeleri de büyük bir katılım gösterdi.

On binlerce kişinin katıldığı yürüyüşte ABD Başkanı Donald Trump’ın, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma ve Tel Aviv’deki büyükelçiliklerini Kudüs’e taşıma kararı nedeniyle Soykan Meydanında bir araya gelen binlerce vatandaş, ellerinde Filistin ve Türk Bayrakları ile Kernek Meydanına kadar yürüdü. Kernek Meydanına gelen on binlerce Malatyalı, burada da İsrail ve Amerika’ya tepki göstererek, “Kudüs Müslümanlarındır” sloganları attı. Birçok siyasi partinin de destek verdiği programda daha sonra Kur’an-ı Kerim okundu ve konuşmalar yapıldı. Sloganlar atılarak bu kararlar karşısında sesiz kalınmaması gerektiği kamuoyuna duyuruldu.

Toç Bir-Sen Malatya şubesi olarak bu haksızlıklara duyarsız kalamazdık. Bana ne deyip, kenara çekilemezdik. Bu gür sesin içerisinde bizler de olmalıydık. Bu bilinçle meydandaki yerimizi aldık ve gür sesle haksızlığa bizlerde diğer kardeşlerimiz gibi dur dedik. Bütün ümidimiz aynı sesin bütün ülkemizden yankılanması ve dünya kamuoyunun tepki göstererek bu zulme dur diyebilmesiydi.