Malatya’dan Ortak Ses “Mescid-i Aksa’ya Sahip Çık”

Haber tarihi: 25.7.2017 | Okunma: 729
Bu Haberi Paylaşın

21 Temmuz 2017  Cuma namazı sonrası Mescid-i Aksa’ya Sahip çık sloganıyla 50’nin üzerinde STK Yeni Cami meydanında basın açıklaması yaptı. Kitlesel basın açıklamasına Malatya TOÇ BİR-SEN Üyeleri yoğun bir ilgi gösterdiler.

 STK’ların adına basın açıklamasını yapan Memur-Sen Şube Başkanı Kerem Yıldırım, “Mescid-i Aksâ’da son zamanlarda yaşananlar, İsrail'in yürüttüğü kirli savaşın en önemli halkasıdır. Çeyrek asırdır bölgemizde yaşanan kirli stratejinin de en stratejik ayaklarından biri Mescid-i Aksa'nın işgal girişimidir. Mescid-i Aksa ile birlikte namusumuz kirletilirken, En son kaybettiğimiz sınırlar ardına çekilip ağıtlar yakmak bize yakışır mı? Ayağa kalktığımızda zalimlerin nasıl diz çökeceğini 15 Temmuz'da gösterdik. Bugün de Aksa için ayağa kalkma günüdür. Gün; öfkemizi tekbire, Eylemimizi yumruğa ve kararlılığımızı er meydanına dönüştürme günüdür. Gün Aksa için öfkeyi büyütmenin günüdür.” dedi.

İsrail Devletinin Mescid-i Aksa üzerinde oynadığı oyunlara dikkat çeken Yıldırım şunları dile getirdi, “Kıymetli kardeşlerim. Yine İsrail, yine kan, yine gözyaşı. Siyonizm’in son oyunu Mescid-i Aksa. Aslında nihai hedefine doğru adım adım ilerliyor Siyonizm. Yüzyıllarca yaşadığı gettolarda oluşturduğu kin dolu ideolojisiyle kurduğu devletinin büyük hedeflerini yani Büyük İsrail Projesini gerçekleştirmek için Allah'ın bize emanet ettiği ve ebedi hakikatin tapusu olan Mescid-i Aksa'yı ortadan kaldırmak için kirli bir tezgâh kurdu. Kimse bunun, İsrail'in dediği gibi basit bir güvenlik olayı olduğunu söylemesin. Biz İsrail'in güvenlik kavramından ne anladığını iyi biliyoruz. Mescid-i Aksâ’da son zamanlarda yaşananlar, İsrail'in yürüttüğü kirli savaşın en önemli halkasıdır. Çeyrek asırdır bölgemizde yaşanan kirli stratejinin de en stratejik ayaklarından biri Mescid-i Aksa'nın işgal girişimidir. Yani, Mescid-i Aksa'ya yapılan saldırılar, Afganistan, Irak ve nihayet Suriye'de yaşananlardan bağımsız ele alınamaz. Kimileri inkâr etse de, emperyalizmin çirkef cürufu bizim bölgemize boşaltılırken, İsrail, şimdi tam zamanı diyerek Mescid-i Aksa'ya saldırmıştır.”

Basın açıklamasında sık sık tekbirler getirilip sloganlar atıldı. Kitlesel basın açıklaması sonrası kalabalık sükûnetle dağıldı

Habere Bağlı Fotoğraflar