Malatya Şube Başkanlığı Pütürge'de Çalışanlarla Biraraya Geldi

Haber tarihi: 6.11.2017 | Okunma: 650
Bu Haberi Paylaşın

TOÇ BİR-SEN Malatya Şube Yönetim Kurulu üyeleri, Pütürge İlçesine çalışanların sorunlarını dinlemek ve sendikal çalışmalar konusunda bilgilendirmek amacıyla bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarete Şube Başkanı İlhami Polat, Şube Başkan Vekili İhsan Elpaze; Şube Başkan Yardımcısı Güven Özceyhan ve Şube Başkan Yardımcısı Şevket Başyiğit katıldı. Ziyarete İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden başlayan Toç Bir-Sen heyeti burada personelin sorunlarını dinledikten sonra; Pütürge Orman İşletme Şefliği personeli ile bir araya geldiler. Ardından düzenledikleri yemekli toplantıda sendikaya bağlı kurumlarda görev yapan çalışanlarla biraraya geldiler.   

Yapılan toplantılarda çalışanlar, yönetim kurulu üyelerine çalışma hayatı ile ilgili sorunlarını ilettiler. Şube başkanı aldığı notlar doğrultusunda bu sorunların İl Müdürlüğümüze ve Genel Merkeze iletileceğini belirtti. Toplantıda Yönetim Kurulu üyeleri şunları dile getirdiler:

Şube Başkanı İlhami Polat: “TOÇ BİR-SEN Malatya Şube Başkanlığı olarak çalışanlarımızın sorunları karşısında devamlı duyarlı davrandık. Bundan böyle de duyarlı davranmaya devam edeceğiz. Burada bize ilettiğiniz bütün sorunlar ilgili makamlara iletileceğinden şüpheniz olmasın. Sizin sıkıntılarının bizim sıkıntılarımızdır. Çalışma hayatımızla ilgili sorunları toplayıp düzenledikten sonra Genel Merkezimizle paylaşıyoruz. Bu sorunların bir kısmı çözüldü. Henüz çözülmeyen sorunlarımız var. Bu sorunlarında takipçisi olacağız.”

Şube Başkan Vekili İhsan Elpaze: “Genel Merkez toplantılarında hazırlamış olduğumuz dosyalarla personelin sorunlarını her zaman dile getirdik. Bu durum Genel Merkezimiz tarafından da takdir edilmiştir. İlimizde Orman Muhafaza Memurlarının belediyeler tarafından işletilen toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmaları konusunda toplu sözleşmede kazanımımız olduğu halde 2017 yılında uygulamaya konulmaması bizleri üzmektedir. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi yöneticileri ile defalarca görüşüldü. Sakarya’da aynı konuyla ilgili emsal bir karar çıktı. Bu davanın karar metnininde içinde bulunduğu bir dosyayı yetkililere ilettik, İnşallah olumlu bir sonucu çıkacaktır.”

Şube Başkan Yardımcısı Güven Özceyhan: “Bu yıl ilçe gezilerimize Pütürge’den başladık. Çünkü Pütürge ilçemizi çok önemsiyoruz. Arkadaşlarımız İl Müdürlüğümüze geldikleri zaman onlarla sürekli görüşüyorum. Sorunlarını dinliyorum. Bu sorunlara yabancı değilim. Arkadaşlarımızın İl Müdürlüğümüze geldiklerinde beni ziyaret etmelerinden de ayrıca memnuniyet duyduğumu belirtmeliyim. Kapım her zaman sizlere açık.”

Şube Başkan Yardımcısı Şevket Yiğit: “Bu gezi benim için güzel bir deneyim oldu. Arkadaşlarla çalışma ortamlarında tanışmaktan son derece mutlu oldum. Sorunlarını yerinde dinlemek, tespit etmek fırsatını yakaladık. Arkadaşlarımızın dile getirdiği sorunların gerekli mercilere ileteceğiz.”