Malatya Şube Başkanlığı Yazıhan İlçesini Ziyaret Etti

Haber tarihi: 23.1.2018 | Okunma: 154
Bu Haberi Paylaşın

TOÇ BİR-SEN Malatya Şube Yönetim Kurulu üyeleri, Yazıhan ilçesine sendikal çalışmaları konusunda bilgilendirmek ve çalışanların sorunlarını dinlemek amacı ile ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarete Şube Başkanı İlhami Polat, Şube Başkan Yardımcıları Güven Özceyhan ve Ramazan Çolak katıldılar. Heyet Malatya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Tahir Macit’e gerçekleştirdikleri ziyaretin ardından İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde görev yapan çalışanları işyerlerinde ziyaret etti. Ayrıca hizmet koluna bağlı tüm kurumlarda görev yapan kamu görevlilerinin katıldığı bir toplantı tertip etti. sendikamıza bağlı çalışanların katıldığı yemekli bir toplantı düzenlendi. İl Müdürü Macit’in de katıldığı   toplantılarda çalışanlar yönetim kurulu üyelerine çalışma hayatı ile ilgili sorunlarını ilettiler.

Toplantıda yapılan konuşmalarda Yönetim Kurulu üyeleri ve İl Müdürü aşağıdaki hususlara değindiler:

Şube Başkanı İlhami POLAT : “MEMUR-SEN Konfederasyonu olarak Türkiye’nin en büyük sendikasının ve sivil toplumunun üyesiyiz. MEMUR-SEN bugün 1 milyonu aşan üye sayısı ile memurlarımızın büyük teveccühünü kazanmış durumdadır. Bizler TOÇ BİR-SEN olarak 45 bin üyeye yaklaşarak İş kolumuzda yetkili sendikayız. TOÇ BİR-SEN Malatya Şube Başkanlığı olarak çalışanlarımızın sorunları karşısında devamlı duyarlı davrandık. Bundan böyle de duyarlı davranmaya devam edeceğiz. Burada bize ilettiğiniz bütün sorunlar ilgili makamlara iletileceğinden şüpheniz olmasın. Sizin sıkıntılarınız bizim sıkıntılarımızdır. Çalışma hayatımızla ilgili sorunları toplayıp düzenledikten sonra Genel Merkezimizle paylaşıyoruz. Bu sorunların bir kısmı çözüldü. Henüz çözülmeyen sorunlarımız var. Bu sorunlarında takipçisi olacağız. Veteriner Hekim, Veteriner Sağlık Teknikeri ve Teknisyenlerinin uygulama ücretleri konusundaki sıkıntıların farkındayız. Bu hususu ilk günden itibaren Genel Merkezimizle paylaştık. Ümidimiz bu konuda yaşanan mağduriyet bir an önce çözüme kavuşur. Genel Merkezimizin bu konudaki gayretlerini Genel Merkezin Web sitesinden arkadaşlarımız takip edebilirler. Yapılan çalışmaları mesajlar ile üyelerimize ilettik.”

İl Müdürümüz Tahir MACİT: Toplantıya katılmış olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdikten sonra sözlerine şöyle devam etti. “Arkadaşlarımızın sorunlarını dinlemekten memnun olurum. İlimiz tarımını geliştirebilmemiz için hep birlikte istişare içerisinde çalışacağız. Sorunlarınızı bana ilettiğiniz taktirde imkanlar ölçüsünde elimden geleni yapacağımdan şüpheniz olmasın. Sağlık çalışanlarının uygulama ücretleri konusunda Bakanlığımız Yöneticileri ile görüşmeler içerisindeyiz. Makul çözüm önerileriniz olursa bizlere ilettiğiniz takdirde Bakanlığımız yöneticileri ile bu çözüm önerilerini paylaşırız. İdare olarak ilk etapta Yazıhan ilçemizin personel ve araç sorunlarını çözümlemeye çalıştık bu konuda İlçemizin sorunlarını çözdüğümüzü düşünüyorum. Yazıhan İlçemiz tarım potansiyeli büyük olan ilçelerimizden birisidir. Özellikle Recai Kutan (Boztepe) Barajının tam faaliyete geçmesi ile sulama alanlarımızda 120 bin dekara yakın bir artış gerçekleşecek ve bu durum İlçemizin tarım potansiyelinde büyük artışlara neden olacaktır. Bizlere daha fazla görev düştüğünü farkındayız. İlçemizin sulama olanaklarının artması ile oluşacak tarımsal yapıya ilişkin şimdiye kadar çalışmalar yaptık. Bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz”  

Şube Başkan Yardımcısı Güven ÖZCEYHAN konuşmasında: “ İlçedeki arkadaşlarımız ziyaretin gerçekleşmesi konusunda ısrarlı davrandılar. Biz de Yönetim Kurulu olarak Yeni yılda ilk gezimizi Yazıhan ilçesine yaptık. Bu toplantımıza İl Müdürümüzün katılmış olması ayrıca bizleri sevindirmiştir. Sağlık çalışanlarımızın uygulama ücretleri konusunda sağ olsun İl Müdürümüz. Sorunlarımızı dinledi. Bu sorunun Bakanlığımız üst düzey yöneticilerine iletilmesi huşunda gayret gösterdiler. Sorunun çözümüne ilişkin fikri olanlar olursa bu düşüncelerini bizler ile paylaştıkları takdirde bunu Genel Merkezimize ileteceğimiz gibi Sayın İl Müdürümüzde Bakanlığımız yetkilileri ile yapacakları görüşmelerde bu önerileri sunacaklarını daha önce bizlere bildirmişlerdi. Çalışanlarımızın toplantımıza katılımları bizleri sevindirmiştir.”

Şube Başkan Yardımcısı Ramazan ÇOLAK: ” Sayın İl Müdürümüzün toplantımıza katılarak sorunlarımızı paylaşmış olmasından dolayı son derece memnun olduğumu belirtmek isterim. Bizler de İlçe gezilerimizle çalışma arkadaşlarımızın sorunlarını dinliyor İl Müdürümüzle ve Genel Merkez yetkililerimiz ile paylaşıyoruz. Tüm toplantılarımıza çalışanlarımızın hepsinin katılmasını istiyoruz. Üyemiz olup olmamaları önemli değil. Çünkü biz yetkili sendikayız. Çalışma hayatımıza ilişkin sorunları bizler çözmek için çaba harcayacağız. Bu sorumluluğun farkındayız.”

 

Katılımcıların iyi temennileri ile toplantılar sona erdi.

 

Habere Bağlı Fotoğraflar