Memur-Sen 26. Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı Yapıldı

Haber tarihi: 2.1.2018 | Okunma: 462
Bu Haberi Paylaşın

Memur-Sen 26. Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı, Memur-Sen’e bağlı sendikaların genel başkanları, genel başkan yardımcıları ve komisyon başkanlarının katılımı ile Ankara’da gerçekleştirildi. Çalışmaların değerlendirildiği ve yeni yılda yapılacakların planlandığı toplantıda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

Memur-Sen 26. Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi. Toplantıya Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Toç-Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk, Toç Bir-Sen Genel Başkan Yardımcıları İbrahim Ethem Gürsoy, Nail Süngü, Fatih Doğan, Zekeriya Yazıcı, Fikret Akdeniz, Memur-Sen’e bağlı sendikaların genel başkanları, genel başkan yardımcıları ve komisyon başkanları katıldı.

2017’nin değerlendirilmesinin yapıldığı toplantıda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 2017’de tüm zorluklara rağmen Memur-Sen’in büyümeye devam ettiğini ve  önümüzdeki yıllarda da bu büyümenin devam etmesi için çalışmaların süreceğini ifade etti.

 “Önümüzdeki yıl çalışma hayatı açısından da Türkiye açısından da çok önemli tartışmalara gebe” diyen Yalçın, “Türkiye’nin siyasal zemindeki tartışması seçimler olacaktır. Önümüzdeki yıl yapılacak olan çalışmaların, sosyal maliyet üretmemesi açısından, ortak aklın işletildiği, istişarelerin yapıldığı ve tarafların fikirleri alınarak planların hayata geçirildiği bir zeminde yapılması gerekir. Bu konudaki uyarılarımıza devam edeceğiz. Çalışma hayatına ilişkin de fikirlerimizi beyan edeceğiz. Önümüzdeki yılda en kıymetli yapılacak iş, kamunun yapılandırılması noktasında liyakat temelli bir sistemin oluşturulmasıdır. Kamu görevlisi alımlarında öncelik liyakat olmalıdır” şeklinde konuştu.

Toplantıda Memur-Sen’e bağlı sendikaların yönetim kurulu üyeleri de konuşmalarıyla katkıda bulundu.

Memur-Sen üyelerinin alışverişlerinde faydalanacağı Motif Kart da toplantının gündem maddelerindendi. Kart çalışmasının sona gelindiği vurgulandı ve çok yakında hizmete gireceği belirtildi.

Toplantıda Memur-Sen Konfederasyonu’nun yeni hizmet binasına ilişkin de bilgi paylaşımı yapıldı.